{"id":224864,"date":"2014-04-22T13:20:54","date_gmt":"2014-04-22T13:20:54","guid":{"rendered":"https:\/\/www.intergo.nl\/?p=224864"},"modified":"2020-06-13T14:25:31","modified_gmt":"2020-06-13T14:25:31","slug":"het-virtuele-fietspad","status":"publish","type":"post","link":"https:\/\/www.intergo.nl\/en\/het-virtuele-fietspad\/","title":{"rendered":"Het virtuele fietspad"},"content":{"rendered":"
Na een bezoekje aan mijn ouders rijden we \u2019s avonds over de Lochemseweg door het bos. Het is een provinciale weg (N339) die van Epse naar -inderdaad – Lochem loopt.<\/span><\/p>\n Het is donker, op grote afstanden staan lantaarnpalen aan \u00e9\u00e9n kant van de weg. Links en rechts zijn met stippellijnen fietspaden aangegeven. Zie foto 2. Er blijft in het midden een smal strookje voor de auto\u2019s over zodat je bij een tegenligger bijna volledig op die fietsstrook moet rijden. Er komt een tegenligger, ik wijk uit op de fietsstrook. Zodra mijn ogen weer aan het donker gewend zijn, doemt een meisje met schoudertas op. Ze loopt midden op de fietsstrook aan mijn kant en is kennelijk op weg naar de bushalte iets verderop. Ik moet hard remmen en uitwijken.<\/span><\/p>\n Waarom is hier geen veilige looproute? Had ik een fietser kunnen zien die toevallig een zwak achterlichtje of kapotte reflector had?
\nFoto 1. Zicht op een provinciale weg<\/span><\/em><\/p>\n
\nFoto 2. Bron: Google Maps<\/span><\/em><\/p>\n
\nMisschien heeft men gedacht dat ik door de smalle weg \u2018vanzelf\u2019 wel voorzichtig zal rijden. Maar je mag hier 60 en de weg is lang. De lichtbundel van het dimlicht van de auto schijnt maar 30 meter ver. Dat geeft je een reactietijd van 2 seconden. Vervelend is dat je juist bij een tegenligger naar die fietsstrook moet en ook nog verblind wordt.
\nMisschien dacht men de aandacht op mogelijke fietsers te vestigen door die opvallende markeringen. Dat is zo, had het dan niet \u00e9\u00e9n duidelijke strook moeten zijn?\u00a0\u00a0 Nu zijn het twee virtuele fietspaden.
\nMisschien dacht men dat er toch geen voetgangers zijn. Voetgangers hebben geen achterlicht en ook geen reflector. Maar er staan heel veel huizen verspreid langs de route en die gaan misschien ook wel eens naar de buren of naar de bus.
\nMisschien vond men die paar straatlantaarns wel genoeg. Even verderop in Epse staan er meer, en daar kun je goed zien of er iemand loopt of fietst.<\/span><\/p>\n